Przystąpiliśmy do pierwszego w Polsce systemu zarządzania bibliotekami dla szkół w chmurze MOL NET+.

Jakie korzyści MOL NET+ oferuje czytelnikowi?

MOL NET+ umożliwia bardzo łatwe wystawianie zbiorów na "zewnątrz" do przeglądania i wypożyczania książek. Katalog internetowy (OPAC) jest udostępniany czytelnikom automatycznie od pierwszego dnia uruchomienia systemu (bez potrzeby instalacji). Czytelnicy otrzymują:

  • Automatyczne przejście pomiędzy kontem w MOL NET+, a kontem w dzienniku elektronicznym UONET+.
  • Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego uczniom mechanizmu faceted search.
  • Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).
  • Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

W niedługim czasie dostępna będzie również mobilna aplikacja na komórki, która (UWAGA!) będzie przypominała o zbliżającym się terminie zwrotu książki.

Zapraszamy do korzystania z katalogu online.

Logujemy się tak samo jak do e-dziennika. Jako Nazwę użytkownika wpisujemy adres e-mail (ten sam, który został podany do bazy danych) i hasło, które używamy logując się do dziennika elektronicznego. W razie problemów z dostępem - zapraszamy do biblioteki szkolnej.