Filtr
 • Przystąpiliśmy do pierwszego w Polsce systemu zarządzania bibliotekami dla szkół w chmurze MOL NET+.

  Jakie korzyści MOL NET+ oferuje czytelnikowi?

  MOL NET+ umożliwia bardzo łatwe wystawianie zbiorów na "zewnątrz" do przeglądania i wypożyczania książek. Katalog internetowy (OPAC) jest udostępniany czytelnikom automatycznie od pierwszego dnia uruchomienia systemu (bez potrzeby instalacji). Czytelnicy otrzymują:

  • Automatyczne przejście pomiędzy kontem w MOL NET+, a kontem w dzienniku elektronicznym UONET+.
  • Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego uczniom mechanizmu faceted search.
  • Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).
  • Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

  W niedługim czasie dostępna będzie również mobilna aplikacja na komórki, która (UWAGA!) będzie przypominała o zbliżającym się terminie zwrotu książki.

  Zapraszamy do korzystania z katalogu online.

  Logujemy się tak samo jak do e-dziennika. Jako Nazwę użytkownikawpisujemy adres e-mail (ten sam, który został podany do bazy danych) i hasło, które używamy logując się do dziennika elektronicznego. W razie problemów z dostępem - zapraszamy do biblioteki szkolnej.

 • Konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Ustce - rozstrzygnięty!

  Zwyciężczynią została uczennica naszego gimnazjum - Anna Jurak.

  Gratulujemy!

 • Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszego gimnazjum: Anna Jurak oraz Aleksandra Antczak, zostały laureatkami konkursu  "Duchy, zjawy, wampiry, widma, strzygi, czarownice... i inne widziadła.......... w literaturze" zorganizowanego przez Bibliotekę Miejską w Ustce.                                                 

                                                                    Gratulujemy!

 • W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Ustce uczniowie klasy Ic uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Gospodynie spotkania przygotowały dla młodzieży różnorodne zadania, jak np. : zareklamowanie wybranej książki czy rozwiązanie krzyżówki. Zajęcia miały przybliżyć zasady funkcjonowania biblioteki, a także zachęcić do aktywnego korzystania ze zbiorów. Wizyta zakończyła się odwiedzeniem wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Planowane są kolejne spotkania, w których wezmą udział następne klasy gimnazjum.